https://www.traditionrolex.com/16
Türksat Satellite, Space and Technology Days will be held in Istanbul on December 11-12 | Vontek
0212 875 04 21 sales@kocsan.com.tr Map

News

Türksat Satellite, Space and Technology Days will be held in Istanbul on December 11-12

Türksat A.Ş. ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), "Türksat Uydu, Uzay ve Teknoloji Günleri" adı altında teknoloji odaklı, fuar ve konferans programı içeren bir etkinlik düzenlenmesi kapsamında strategjik işbirliğine gitti.
Türksat A.Ş. ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), "Türksat Uydu, Uzay ve Teknoloji Günleri" adı altında teknoloji odaklı, fuar ve konferans programı içeren bir etkinlik düzenlenmesi kapsamında strategjik işbirliğine gitti.

11-12 Aralık 2015 tarihinde ilki düzenlenecek olan etkinlik protokolü Türksat Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül ile MÜSİAD Başkanı Nail Olpak tarafından Türksat Gölbaşı Yerleşkesi Eurasiasat binasında imzalandı.

Protokol imza töreninde konuşan Prof. Dr. Gül, MÜSİAD ile birlikte düzenleyecekleri etkinliğin hayırlı olmasını dileyerek, "İş adamlarından yüksek teknoloji alanlarına yatırım yapmalarını bekliyoruz. Bu açığın kapatılmasıyla Türkiye, büyük bir aşama kaydetmiş olacak. Bu yüzden gerçekleştireceğimiz Uydu ve Uzay Teknoloji Günleri çok önem arz ediyor. "Diye konuştu.

Türkiye'nin artık, yeni sanayileşmiş ülkeler arasında sayıldığını belirten Prof. Dr. Gül, "Biz bundan 30 sene önce bir toplu iğne bile yapamıyorduk; şu anda birçok sanayi ürünü Türkiye'de üretilebiliyor "dedi.

Uydu, uzay, bilişim gibi yüksek teknolojiye ihtiyaç duyulan alanlarda bazı eksikliklerin olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Gül, bu açığın kapatılmasıyla Türkiye'nin büyük bir aşama kaydetmiş olacağını belirtti.

"Etkinlik ile ilgili üzerimize düşeni yapacağız"

Olpak da protokol imza törenindeki konuşmasında Türksat Uydu, Uzay ve Teknoloji Günlerinin 11-12 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleştirileceğini ifade ederek, MÜSİAD'ın söz konusu etkinlik için üzerine düşeni yapacağını söyledi.

Sivil toplum kuruluşu olarak görevlerinin, seçtikleri alanlarda farkındalık oluşturmak ve altyapıyı sağlamak olduğunu vurgulayan Olpak, "İş adamları derneğini temsil eden sivil toplum kuruluşu olmamız dolayısıyla iş adamlarının sorunlarıyla görüş ve önerilerini ilgilerine aktararak, buna ilişkin altyapı desteklerini sürdürmek için çalışıyoruz." Şeklinde konuştu.

Sivil toblum, üniversite, sanayi ve kamu işbirliğinin önemini vurgulayan Olpak, "Bunu zaman zaman yapmaya gayret ediyoruz. Ama yeterliliği konusunda her briimizin soru işaretleri var. Bugün bunlardan bir başkasını gerçekleştirmenin ilk adımını atıyoruz. "Diye konuştu.

Olpak konuşmasında ayrıca Türksat gibi yüksek katma değerli ürünlere odaklanmış bir kurumla birlikte bu tür bir organizasyonu gerçekleştirecek olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından MÜSİAD heyeti, Lagari Hasan Çelebi Müzesi'ni gezdi.

News

Our Products

https://www.traditionrolex.com/16